Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Czytelnia

Czytelnia

Czytelnia Fundacji „Centrum im. prof. Bronisława Geremka” mieści się w siedzibie Fundacji, i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Zawiera książki z księgozbioru Profesora Geremka, materiały przekazane przez Towarzystwo Opieki Nad Archiwum Instytutu Literackiego  i inne publikacje z zakresu historii, politologii i nauk społecznych.

W tej chwili dostępna jest część księgozbioru zawierająca książki i czasopisma polskie (ok. 2500 tytułów); podobnej objętości zbiór zagraniczny (książki francuskie, włoskie, rosyjskie, angielskie i niemieckie z księgozbioru prof. Geremka) będzie stopniowo udostępniany czytelnikom. Najciekawszą część księgozbioru stanowi dział mediewistyczny, zawierający wiele unikalnych pozycji. Dużą wartość mają również serie czasopismiennicze, na czele z niemal kompletną serią francuskich "Annales", polskimi "Zeszytami historycznymi", włoskim czasopismem "Micromega" oraz rosyjskim "Srednije wieka". Czytelnia zawiera część paryskiej "Kultury" i książek wydanych w serii Biblioteka Kultury. Goście czytelni będą mieli również dostęp do materiałów telewizyjnych, radiowych i prasowych dotyczących Bronisława Geremka.

Materiałów zgromadzonych w czytelni nie wypożyczamy za zewnątrz, można natomiast na miejscu korzystać z ksero oraz skanera.

Obejrzyj katalog czytelni

 

Katalogi innych ważnych bibliotek:

   Kolegium Europejskie w Natolinie
   Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk

 


powrót na stronę główną Centrum Badań i Dokumentacji