Aby rozpocząć wyszukiwanie, wpisz poszukiwane wyrażenie.

Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Programy edukacyjne » PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII

PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII

Rozpoczynamy kolejną edycję projektu na rok szkolny 2017/2018. Zapraszamy do udziału uczniów 2 i 3 klas gimnazjów oraz uczniów 1 klas szkół ponadgimnazjalnych, z obszaru województwa mazowieckiego.

 

Warsztaty będą prowadzone w formie seminaryjnej, co oznacza, że uczestnicy będą zobowiązani do przygotowania się z danego tematu – najczęściej będą proszeni o przeczytanie kilkudziesięciu stron tekstu dotyczącego omawianej w danym tygodniu problematyki oraz przygotowania opracowania zleconego przez wykładowcę. Pierwsza część zajęć poświęcona będzie dyskusji uczestników nad przeczytanym tekstem, przy udziale nauczyciela, jako moderatora dyskusji. Druga część zajęć poświęcona będzie poszukiwaniu źródeł bieżącej sytuacji w historii poszczególnych regionów świata. Tym razem uczniowie powinni opierać się na własnej wiedzy ogólnej, uzupełniając wzajemnie posiadane informacje.

Warsztaty będą odbywały się w co drugą sobotę (szczegółowy harmonogram pod linkiem odpowiedniej grupy wiekowej). Na 2 spotkania w czasie trwania cyklu zaprosimy świadków historii i czynnych uczestników wydarzeń ostatniego półwiecza. Przygotowujemy również weekendowy wyjazd integracyjny dla uczestników programu na początku listopada. 

Uczniów zainteresowanych udziałem w programie prosimy o przejście do odnośnika kierującego do swojej grupy wiekowej, aby zapoznać się z zasadami uczestnictwa w projekcie. 

Prowadzimy nabór do trzech grup:

 

Grupa Globalna - dla uczniów II klas szkoł gimnazjalnych

Kwestionariusz Grupa Globalna

Lektury i tematy

 

Grupa Europejska - dla uczniów klas III szkoł gimnazjalnych

Kwestionariusz Grupa Europejska

Lektury i tematy

 

Grupa Polska - dla uczniów klas I szkół ponadgimnzajlanych

Kwestionariusz Grupa Polska

Lektury i tematy

 

 

Regulamin 

 

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie i przesłanie poniższego kwestionariusza do 30 września 2017 r. na adres: Centrum im. Prof. Bronisława Geremka, ul. Wilcza 9a/7, 00-538 Warszawa lub w wersji z zeskanowanymi podpisami na adres: fundacja@geremek.pl.

 

Koordynatorka projektu: Magdalena Witwicka

magdalena.witwicka@geremek.pl

+48 508 165 573