Aby rozpocząć wyszukiwanie, wpisz poszukiwane wyrażenie.

Aby zapewnić trwałość zdobyczom Unii Europejskiej i sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów, potrzebujemy duchowej jedności Europy, potrzebujemy europejskiego poczucia tożsamości.

Home » Programy » Programy edukacyjne » PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII

PRZEZ WSPÓŁCZESNOŚĆ DO HISTORII

Rozpoczynamy kolejną edycję projektu na rok szkolny 2016/2017. Zapraszamy do udziału uczniów 2 i 3 klas gimnazjów oraz uczniów 1 klas szkół ponadgimnazjalnych, z obszaru województwa mazowieckiego. Prowadzimy nabór do trzech grup:

Warsztaty będą prowadzone w formie seminaryjnej, co oznacza, że uczestnicy będą zobowiązani do przygotowania się z danego tematu – najczęściej będą proszeni o przeczytanie kilkudziesięciu stron tekstu dotyczącego omawianej w danym tygodniu problematyki oraz przygotowania opracowania zleconego przez wykładowcę. Pierwsza część zajęć poświęcona będzie dyskusji uczestników nad przeczytanym tekstem, przy udziale nauczyciela, jako moderatora dyskusji. Druga część zajęć poświęcona będzie poszukiwaniu źródeł bieżącej sytuacji w historii poszczególnych regionów świata. Tym razem uczniowie powinni opierać się na własnej wiedzy ogólnej, uzupełniając wzajemnie posiadane informacje.

Warsztaty będą odbywały się w co drugą sobotę (szczegółowy harmonogram pod linkiem odpowiedniej grupy wiekowej). Na 2 spotkania w czasie trwania cyklu zaprosimy świadków historii i czynnych uczestników wydarzeń ostatniego półwiecza. Przygotowujemy również weekendowy wyjazd integracyjny dla uczestników programu na początku listopada. 

Uczniów zainteresowanych udziałem w programie prosimy o przejście do odnośnika kierującego do swojej grupy wiekowej, aby zapoznać się z zasadami uczestnictwa w projekcie. 

 

Koordynatorka projektu: Magdalena Witwicka

magdalena.witwicka@geremek.pl

+48 508 165 573

 

 

 

 

DOTYCHCZASOWE EDYCJE PROJEKTU:


Program 2015/2016

Program 2014/2015

Program 2013/2014

Program 2012/2013

Program 2011/2012
Program 2010/2011

Program pilotażowy luty - czerwiec 2010

Informacji o programie udziela Magdalena Witwicka e-mail: magdalena.witwicka@geremek.pl, tel 22 628 83 63